Polecam


strona mojego portalu ezoterycznego: www.portal-ezoteryczny.pl

sobota, 30 maja 2009

Polecane: Jeanne Kuland

Świetlista Siła Aniołów
Anioły towarzyszą nam od początku dziejów. Jeśli tylko tego zapragniemy, staja się naszymi prze-wodnikami na drodze do doskonalenia swojego życia i siebie samych.
56 opisanych tutaj aniołów, formuły anielskich przywołań i modlitw, opisy rytuałów, jak również dołączone do książki karty i metody ich układania służą przywoływaniu anielskich sił do naszego życia i aktywowaniu ich energii. W ten sposób anioły zaczynają w nas działać, a my - wzięci pod ich skrzydła - rozwijamy w sobie nowe zdolności i doznajemy głębi duchowego oświecenia, zdobywając nowe płaszczyzny egzystencji w aurze miłości.

Do książeczki dołączona jest składająca się z 56 kart przepiękna talia, dzięki której możecie zacząć pracę z kartami anielskimi. Sama z nich korzystam i jestem bardzo zadowolona. Już od początku pracy z nimi będziecie mięli wrażenie, że ktoś nad wami jednak czuwa. Polecam losowanie jednej karty w momencie, kiedy chcecie się poradzić Aniołów w jakiejś ważnej dla was sprawie. Gwarantuję, że odpowiedź was zaskoczy..

Polecane: Stefan Wdowiak

Mądrość kart runicznych
Karty runiczne reprezentują siły Natury i Kosmosu. Służą do działań magicznych, chroniących, do uzdrawiania, do nawiązywania kontaktu z wyższymi siłami, a przede wszystkim do wróżbiarstwa i poradnictwa.

Mają wiele do przekazania i mądrze wykorzystane stanowią klucz do przyszłości. Są dziedzictwem, z którego należy korzystać, gdyż kryją w sobie wiedzę, którą każdy z nas posiada i dzięki której można znaleźć rozwiązanie problemu i wyjście z trudnej sytuacji.
Celem niniejszej pozycji jest wykazanie przydatności kart runicznych w docieraniu do prawdy o sobie i do poznania odpowiedzi na nurtujące pytania. Na kolejnych stronach książki przedstawione zostało znaczenie znaków runicznych, zinterpretowane przesłanie każdej karty, a także scharakteryzowane wszystkie elementy występujące na poszczególnych kartach.

Książka jest wspaniałym uzupełnieniem przepięknej talii kart runicznych Voenix'a. Gorąco polecam każdemu, kto pragnie pracować z runami. Książka do nabycia w dobrych sklepach ezoterycznych.

piątek, 29 maja 2009

Na życzenie

Na życzenie czytelnika zamieszczam skrypt runiczny przyciągający szczęście i harmonię w już istniejącym związku:Pozdrawiam :)

czwartek, 28 maja 2009

Alfabet runiczny

Poniżej zamieszczam alfabet runiczny. Możecie go wykorzystać, np. do wpisania swojego imienia w skrypt podany w poprzednim poście.


*klikając na obrazek zobaczysz go w całości!

Skrypty runiczne

Witam. Dziś chciałabym przedstawić Wam kilka skryptów runicznych, za pomocą których poprawi się wasze życie w wielu jego dziedzinach.

Na czym polega tworzenie takiego skryptu?
Tworzenie takiego skryptu jest bardzo proste i każdy z powodzeniem może go wykonać. Wystarczy tylko wyryć dany skrypt na kamieniu, materiale, meblu - można też go napisać zwykłym mazakiem na teczce, kartce papieru, portfelu. Takie skrypty możemy też namalować na płótnie, czy kartce z bloku i zawiesić sobie w mieszkaniu na ścianie.

Oto najprzydatniejsze skrypty runiczne:
- na znalezienie dobrze płatnej pracy

- dodaje śmiałości i odwagi

- szczęście i harmonia w istniejącym już związku partnerskim

- wzmacnia przyjaźń i poprawia relacje między ludzkie

- skrypt na schudnięcie (w miejsce kropek wpisujemy runami swoje imię)

- dobre zdrowie


Jeśli macie jakieś życzenia co do skryptów to piszcie w komentarzach, a ja postaram się Wam na łamach mojej strony odpowiedzieć.

środa, 27 maja 2009

Polecane: Joanna Stawińska

Twój magiczny niezbędnik to praktyczny przewodnik po świecie ezoteryki: po wróżbach z kart Tarota, numerologii, horoskopach, magicznych miksturach, uzdrawiających kąpielach i afrodyzjakach. Joanna Stawińska objaśnia zasady obowiązujące w tym świecie i pomaga samodzielnie korzystać z magicznych narzędzi. Tarot uczy codziennie ogromnej pokory wobec faktu, że często udziela nam informacji, o które nie prosiliśmy... Tymi kartami może posługiwać się tylko ktoś, kto potrafi panować nad emocjami, kto nieustannie stara się pogłębiać swoją wiedzę ezoteryczną, kto potrafi ograniczyć się do precyzyjnego odczytu przesłania tych kart, bez próby upiększania wypowiedzi własnymi opiniami czy przykładami osobistych doświadczeń.

Osobiście polecam :)

Polecane: Alla Alicja Chrzanowska
Tarota a miłość
Miłość, w takiej czy innej postaci, przeżywa każdy z nas. Najpierw jako dzieci zaznajemy tej rodzicielskiej, później odkrywamy potrzebę partnerstwa, przeżywamy fascynację drugą płcią, poszukujemy spełnienia w związkach, potem obdarzamy nią swoje potomstwo. Autorka w swojej praktyce odpowiedziała na ponad 20 tysięcy pytań związanych z tą sferą życia, a swoje doświadczenia zawarła w tej książce, aby Czytelnik mógł sam odpowiedzieć sobie na swoje wątpliwości dotyczące tego, jakże ważnego, tematu.

Tarot a zdrowie
Zdrowie, obok miłości i kariery to najbardziej zajmujący nas ludzi temat. Karty Tarota potrafię opisać stan zdrowia, zasygnalizować dopiero zbliżające się problemy, podpowiedzieć najlepszą terapię. Nie zastąpią ani lekarza, ani leku, ale podpowiedzą, który będzie najlepszy. Diagnoza zrobiona przy pomocy Tarota zawsze jest wysoce trafna, ale wymaga od tarocisty dużej odpowiedzialności i znajomości tematu. Z tego względu powstała ta książka, która zawiera nigdzie nie publikowane informacje nabyte w praktyce tarocisty i naturoterapeuty.


Tarot a finanse

Kolejna, trzecia już, książka z serii „Tajniki Tarota” omawia szczegółowo następną sferę zagadnień interesujących i znaczących dla każdego z nas, czyli sprawy dotyczące pieniędzy, pracy, spraw zawodowych, biznesu, interesów, stanu posiadania. Dzięki tej pozycji Czytelnik może samodzielnie zanalizować aktualny i przyszły stan swoich spraw w tej sferze, zaś praktycy znajdą nowe informacje dotyczące ważnych połączeń, układów kart i sposobu wydobywania z kart tego, co najważniejsze.

poniedziałek, 25 maja 2009

Jak obliczyć liczbę Drogi Życia?

Liczbę Drogi Życia obliczamy w następujący sposób:

1. Metoda wertykalna

___dzień narodzin_______13
+__miesiąc urodzin_______6
+__rok urodzin________1953
--------------------------------
= droga życia__________1972
1972 = 1+9+7+2=19=(9+1)=10=1+0=1
liczba Drogi Życia 1 i podliczba 19

2. Metoda horyzontalna
13.06.1953=1+3+6+1+9+5+3=28
28=2+8=10=1+0=1
podliczby: 18 i 10

3. Metoda sumaryczna

dzień narodzin: _________________13=1+3=4
miesiąc urodzin: ________________06=6+0=6
rok urodzin: _____1953=1+9+5+3=18=4=1+8=9
droga życia: _______________________=19/1

dwukrotnie występuje podliczba 19 co wskazuje, że jest ona ważna
osoba urodzona 13.06.1953 jest numerologiczną 1

Polecane: Hajo Banzhaf

Dzisiaj polecam książki autorstwa zmarłego niedawno tarocisty - Hajo Banzhaf'a.
Wszystkie dotyczą tematyki Tarota - historii powstania, symboliki i znaczeń poszczególnych kart oraz podstawowych rozkładów.

Hajo Banzhaf pisze w swoich książkach językiem zrozumiałym i zwięzłym, a przy tym dostarcza bardzo wyczerpujących informacji, z których korzystać może zarówno początkujący jak i zaawansowany tarocista.

Tytuły do nabycia:
- Droga Tarota
- Klucze do Tarota
- Vademecum tarocisty

Książki do kupienia w dobrych sklepach ezoterycznych.

SMS - wróżka, czy komputer?

W dzisiejszych czasach popyt na wróżki jest ogromny. Coraz częściej łapiemy za słuchawki telefonów i dzwonimy do wróżki z nadzieją, że rozwiąże ona nasze problemy. Pytamy o każdą sferę życia: nasze uczucia, zdrady małżeńskie, wynik operacji, problemy finansowe itd.

Czasami boimy się zadzwonić ale to już też nie problem. Wystarczy wysłać sms-a, w treści wpisać imię, datę urodzenia oraz treść pytania i po chwili otrzymamy odpowiedź. No i tutaj właśnie pojawia się pytanie - "Czy to aby na pewno odpowiada na nasze pytanie wróżka, czy może to tylko automatyczna odpowiedź komputera?".

Moi drodzy, nie jeden z Was dostał na swoją komórkę sms-a o treści: "Miałam dziś w nocy wizję, która Cię zaskoczy. Ślij COŚTAM na nr JAKIŚTAM". Kochani moi, zwykle zdarza się tak, iż pytamy np. o to czy wróci do nas pan X, a w odpowiedzi dostajemy sms-y: "Ten pan wróci do pani jesienią tego roku. Czy chcesz wiedzieć co Ci wyzna?", a my instyktownie piszemy odpowiedź, że tak. W dalszej "przepowiedni" dowiadujemy się o romantycznej kolacji przy świecach, ślubie i spełnieniu w miłości. Po którymś tam sms-ie dostajemy informacje, że nie wolno nam przegapić tej szansy i że w życiu tego mężczyzny jest kobieta, która nam źle życzy. Piszą, że ta kobieta będzie o niego walczyła (tak przez 3-4 sms-y) aż wreszcie dowiadujemy się, że nasz pan X i tak wybierze nas..

Nie muszę chyba dodawać, że z czasem z tej wróżby nic się nie spełni, a po czasie pozostaje nam tylko żal, frustracja i rachunek telefoniczny na kwotę 400zł.

Nie dajcie się oszukać moi drodzy. Czasem lepiej jest wsiąść w autobus i pojechać do wróżki na osobistą konsultacje, bądź zasięgnąć porady telefonicznej lub mailowej u kogoś kto cieszy się jakimś zaufaniem wśród klientów i zna się na rzeczy. Oczywiście są tez usługi smsowe, które nie oszukują swoich klientów - ale można je policzyć na palcach jednej ręki.

Ze swojej strony polecam jednak zatelefonować, wtedy macie pewność, że osoba która z Wami rozmawia zna rzeczywiście Wasz problem i stawia Wam karty. Pozostaje jeszcze droga mailowa, z której sama korzystam, jak i kontakt bezpośredni. W internecie możecie znaleźć sporo informacji o wróżkach w waszych okolicach i skorzystać z ich usług.

Pozdrawiam serdecznie i życzę abyscie znaleźli odpowiedzi na wasze pytania ;)

Nowa talia Ciro Marchetti'ego

Zamieszczam poniżej przepiękny klip, który promuje nową talie Tarota pana Ciro Marchetti'ego (ten sam autor stworzył m.in. talie Gilded Tarot i Tarot of Dreams). Nowa talia jest przepiękna i unikatowa - nie ma dwóch takich samych talii kart! Zakupić ją można w dobrych sklepach ezoterycznych za 818zł.Strona autora: www.ciromarchetti.com

niedziela, 24 maja 2009

Jak znaleźć miłość?

Pewnie każdy z Was poszukuje miłości. Jedni już ją znaleźli, inni ciągle maja z tym problemy. Proponuje Wam króciutki rytuał magiczny dzięki któremu znajdziecie odpowiednia dla Was osobę. Dzięki temu zaklęciu znajdziecie swoją druga połówkę.

Musicie jednak przestrzegać kilku zasad zanim rozpoczniecie rytuał:
1. Nie precyzujecie osoby, tzn. nie prosimy o miłość pana/pani X tylko zwracamy się o pomoc w kwestii znalezienia odpowiedniego partnera w następujący sposób: prosimy o miłość, prosimy o partnera/partnerkę, która będzie nas kochała szczerze i nie wbrew jej woli.
2. Nie powinien Wam nikt w tym rytuale przeszkadzać, tzn. nie wykonujemy go w momencie gdy ktoś może wejść do pokoju lub gdy musimy z kimś rozmawiać przez telefon.
3. Nie ma znaczenia czy robicie to w ciszy, czy z głośników leci muzyka, ważne by była to muzyka którą lubicie (może być nastrojowa, a nawet rockowa :))
4. Włączony telewizor nie jest wskazany.
5. Musicie się uzbroić w cierpliwość, efekty nie przyjdą od razu, ważne żeby prośba była szczera, a wierzcie mi - warto czekać :)

Oto co musicie przygotować:
- wystarczy zwykła świeca, najlepiej w kolorze czerwonym
- na świecy wydrapujecie jakiś symbol mający przedstawić Waszą prośbę (ja wydrapałam parę trzymającą się za ręce ale mogą to być np. dwa serca lub inny symbol)
- zapalamy świecę
- myślimy o naszym życzeniu i skupiamy się na nim
- świecę stawiamy naprzeciwko nas samych
- co jakiś czas pochylamy się nad świecą i wdychamy jej zapach (szczególnie polecam zapachowe świece, bo pobudzają naszą wyobraźnię)
- wyobrażamy sobie i wizualizujemy siebie z naszą drugą połówką (przypominam iż rytuał nie działa jeśli chcemy zdobyć miłość konkretnej osoby!)
- pozwalamy świecy wypalić się do końca

Wierzcie mi, że to zaklęcie działa. Sama je wypróbowałam i jestem zadowolona z efektu. Ważne jest byście w trakcie rzucania zaklęcia porzucili wszelkie obawy, wasze ideały i skupili się na tym, by była to przede wszystkim osoba, która Was pokocha takimi jakimi jesteście i ważne byście zdeklarowali, że ta osoba też może na Was liczyć.

Na efekty czeka się różnie, myślę, że to przede wszystkim kwestia tego, by otworzyć się na innych i cierpliwie czekać. Ja na efekt czekałam chyba niecałe pół roku ale było warto. I choć mój luby nie był moim obiektem zainteresowania na początku naszej znajomości to teraz jestem szczęśliwa i mam cudownego faceta u swego boku. Pragnęłam osoby, która mnie pokocha i zaakceptuje taką jaka jestem i mam taką osobę. Dzielimy swoje pasje i jest nam dobrze, obce są nam kłótnie i nie tylko jesteśmy parą ale przede wszystkim przyjaciółmi - czego każdemu z Was z osobna życzę :)

Karty anielskie - jak to działa?

Pomiędzy wszystkimi metodami "wróżebnymi" Karty Aniołów zajmują szczególne miejsce. To nie jest standardowa przepowiednia. Nazwałabym ją raczej "rozmową z Aniołami". Karty tego typu służą do nawiązania kontaktu z naszymi Skrzydlatymi Opiekunami i to, co za ich pośrednictwem się pojawia, jest przekazem z "najwyższej półki".

Jest wiele sposobów komunikacji z Aniołem Stróżem. Niektórym wystarczy tylko ciepła myśl i już czują obok siebie swojego najlepszego, najbardziej niezawodnego Przewodnika. Innym trudno jest usłyszeć i zrozumieć przekaz od Aniołów, pomimo ze stale zanoszą do nich gorące prośby. Karty to najprostszy i zarazem najbardziej czytelny sposób łączności. Tym bardziej, że w przeciwieństwie do innych wyroczni, Karty Aniołów są zazwyczaj jednoznaczne w swoim przesłaniu. Pocieszają, wspierają, ocierają łzy, rozbawiają, uczą radości, miłości, wybaczania.

Najważniejszym ich aspektem jest absolutne bezpieczeństwo. Żadna inna wyrocznia nie jest tak czysta i pełna Światła. Cokolwiek się tu pojawi, będzie przepełnione miłością, zrozumieniem i wsparciem. Bez krytyki, bez drwiny, bez niedomówień. A przede wszystkim energie większości Anielskich Kart płyną z Najwyższego Źródła i nie grożą nam obłąkaniem, zagubieniem, depresją, skutkami czarnej magii. O ile inne wyrocznie wymagają pewnych zasad BHP, o tyle Karty Aniołów są jak dotknięcie anielskiego skrzydła - nieskalane i bezpieczne. Wystarczy prosta modlitwa, prośba o podpowiedź i w każdym miejscu, w każdej chwili dostajemy pomoc.

Oczywiście i tutaj mamy do czynienia z różnymi taliami. Jedne są udane, inne nie. Niektóre są brzydkie, niektóre "kraczą" ludzkim głosem, ale większość niesie ze sobą prawdziwie anielską energię i odrobina wrażliwości sprawia, że czujemy, jak z małych kartoników spływa w nasze serca Światło...

Moja ulubiona talia – wydana w Anglii, opracowana przez Ambikę Wauters – promieniuje prawdziwym Światłem. Jest naprawdę ciepła. Wożę ja ze sobą na rożne szkolenia. Jeśli grupa, z którą mam zajęcia, jest gotowa na taki eksperyment, po wykładzie robimy króciutką medytację i każdy losuje swojego Anioła. To nieprawdopodobne jak te karty cudownie rozmawiają z moimi słuchaczami!

Któregoś dnia zabrałam tą talię na zajęcia z prosperity w grupie, która wcześniej miała zajęcia ezoteryczne. Poprosiłam, żeby organizatorka przed zajęciami wyciągnęła kartę dla grupy. Wyciągnęła Anioła Kreatywności i postawiła na półeczce, z której karta była widoczna przez wszystkich. Wtedy w pomieszczeniu pojawiła się tęcza. Zobaczyliśmy ja wszyscy. Trwało to chwilkę, ale wystarczająco długo, aby każdy z nas doświadczył magii Aniołów...

Takich przypadków pojawia się sporo. Pokazują one, że Anioły wykorzystują każdą możliwość, aby zakomunikować nam swoją obecność i wsparcie. Karty są właśnie jedną z metod, dzięki której można nawiązać z Nimi kontakt.

Źródło: prosperita.terramail.pl

sobota, 23 maja 2009

Tarot - z czym to się je?

Tarot (lub tarok) – teoria symbolistyczno-filozoficzna, oparta o 78 przedstawień znajdujących się na kartach podobnych do kart do gry i tworzących talię kart.

Historia
tarot Viscontich-Sforzów
Obecnie znane karty tarota pochodzą z XV wieku. Najstarsze zachowane talie tarota, służącego wówczas do gry i zwanego trionfi (lub triumphi) pochodzą z ok. 1450.

Wymienia się dwie najbardziej znane XV-wieczne talie tarota:
* tarot Viscontich przeznaczony dla Filippo Marii Viscontiego z rodziny książęcej w Mediolanie,
* tarot Viscontich-Sforzów wykonany na życzenie Franciszka Sforzy przez mediolańskiego malarza Bonifacia Bemba.

W tym okresie uległa ustaleniu liczba kart w talii i ich podstawowa symbolika, relacje kart między sobą oraz podział na grupy.

W XVIII wieku tarot Viscontich został zaadaptowany przez wróżbiarstwo, okultystów i ruchy określające się jako ezoteryczne. W tym czasie poszukiwano również związków tarota z Kabałą i kabalistycznym Drzewem Życia. Poszczególnym kartom przypisano litery alfabetu hebrajskiego: Mag = Alef, Papieżyca = Bet, itd. (Eliphas Lévi).

Współczesna talia obejmuje 78 kart w dwóch podstawowych grupach, określanych jako:
*Wielkie Arkana – 22 karty,
*Małe Arkana – 56 kart.

Najsilniejszy wpływ na dzisiejszą strukturę i interpretację tarota miała grupa francuskich i angielskich okultystów na przełomie XIX i XX wieku. Ich studia oparły się na systemie ezoterycznym Kabały. Większa część talii opracowanych w XX wieku bazuje na pojęciach kabalistycznych w strukturze, symbolice i interpretacji. Czołowymi i typowymi przykładami są talie Rider-Waite Tarot Artura Edwarda Waite i Thoth Tarot Aleistera Crowleya, do których rysunki wykonały odpowiednio Pamela Colman Smith i Frieda Harris.

W XIX wieku w Wielkiej Brytanii powstało stowarzyszenie Hermetic Order of the Golden Dawn (Hermetyczny Zakon Złotego Brzasku), posługujące się systemem wiedzy ezoterycznej, będącej swoistą syntezą Kabały, tarota i astrologii. Częścią systemu medytacyjnego związanego z kabalistycznym Drzewem Życia była kontemplacja kart tarota, jako najwyższy, najdoskonalszy rodzaj poznania. Tarot Złotego Świtu (Tarot Złotego Brzasku) autorstwa Roberta Wanga jest jedną z bardziej znanych talii.

Obecnie tarot nie ewoluuje w formie, lecz funkcji i zastosowaniu. Od czasu powstania nie zmieniła się jego budowa. W talii Ridera-Waite'a dokonano jedynie zmiany karty VIII Sprawiedliwość na kartę XI Moc. Natomiast powielające się i powstające nowe talie różnią się techniką wykonania, ekspresją autora i zawartością symboli, a nie zasadniczą budowa Arkanów Wielkich i Małych.

W początkach XX wieku tarotem zajmował się Carl Gustav Jung, który napisał pracę na temat jego symboliki i archetypów w nim zawartych.

Osoba zajmująca się wróżeniem z zastosowaniem kart tarota to wróżbita. Osoba wykorzystująca karty tarota w celu diagnostycznym, analitycznym (poszukiwanie związków przyczynowo-skutkowych), samodoskonalenia i medytacji to "tarocista" (diagnosta).

Obecnie dokonuje się różnicowanie funkcji wróżbity i tarocisty (diagnosty).

Inne talie historyczne i niestandardowe

Talie średniowieczne:
*Tarocchi di Mantegna (tarot Mantegny), składający się z pięciu serii po 10 kart każda, łącznie z 50 kart,
*Tarocchi di Bologna (tarot z Bolonii), podobny do standardowego, lecz pozbawiony kart dworskich, łącznie 62 karty
*Minchiate di Florence, talia 98 kart, w tym standardowe 78 kart plus 12 kart odpowiadających znakom Zodiaku, cztery karty dla żywiołów i cztery karty oznaczające cnoty kardynalne (Mądrość/Rozwaga, Wstrzemięźliwość, Odwaga/Moc i Sprawiedliwość).

Przykładem niestandardowej talii współczesnej może być Enochian Tarot, obejmujący 78 kart plus osiem dodatkowych kart wzmacniających system magiczny.

Jedną z najbardziej popularnych talii jest tzw. Tarot Marsylski.

Współcześnie powstaje wiele różnego rodzaju talii tarota, będących indywidualną interpretacją twórcy, bądź próbą syntezy różnych tradycji ezoterycznych.

Runy - co to takiego?

Runy (alfabet runiczny) – alfabet używany do zapisu przez Ormian (wczesna starożytność), ludy germańskie (tzw. alfabet Fuþark od pierwszych 6 liter) i celtyckie. Niekiedy nazwę "runy" odnosi się także do systemów piśmienniczych stosowanych przez ludy tureckie (tzw. alfabet orchoński) oraz Madziarów (Węgrów) (tzw. rowasz). Używany również w obrzędach magicznych. Staronordyckie słowo *run oznacza 'tajemnicę', 'sekret'.

Według wierzeń nordyckich runy podarował ludziom bóg Odyn. Najprawdopodobniej alfabet ten został zapożyczony od ludów północnej Italii (alfabet alpejski). Niektórzy badacze zwracają uwagę na jego powiązania z alfabetem fenickim, hebrajskim, czy greckim. Runy starszego Fuþarku odpowiadają zarówno graficznie jak i fonetycznie odpowiednim literom alfabetu greckiego będącego przodkiem wszystkich alfabetów europejskich, a zarazem najwcześniejszym alfabetem uwzględniającym samogłoski:

* Fehu = Wau
* Uruz = Ypsilon
* Þurisaz = Delta
* Ansuz = Alfa
* Raido = Ro
* Kaunan = Gamma
* Gebo = Chi
* Wunjo = Wau
* Haglaz = Heta
* Naudiz = Ni
* Isaz = Iota
* Jeran = Jot
* Ïhwaz = Jot
* Pertho = Pi
* Algiz = Sampi
* Sowilo = Sigma
* Tiwaz = Tau
* Berkanan = Beta
* Ehwaz = Epsilon
* Mannaz = Mi
* Laguz = Lambda
* Iŋwaz = Qoppa
* Dagaz = Delta
* Othalan = Omega

W porównaniu z okrągłym kształtem liter alfabetu greckiego kształt run starszego Fuþarku jest kanciasty (głównie proste linie, mało łuków). Także kolejność liter greckich i run starszego Fuþarku jest inna.

Runy były używane do zapisu krótkich inskrypcji w drewnie, metalu czy na kamieniach (tzw. kamienie runiczne). Kształt liter tego alfabetu ułatwiał zapis na takich powierzchniach.

Do run, oprócz ich znaczenia fonetycznego, było także przypisane dodatkowe, słowne znaczenie. Na przykład runa þ (th) oznaczała w Fuþarku, tyle co þurisaz (olbrzym).

Choć runy są prawdopodobnie nieco starsze, najstarsze znane zapisy runiczne pochodzą z 200 r. Są one zresztą bardzo krótkie i trudne do przetłumaczenia. Do ok. 650 r. stosowano tzw. starszy Fuþark (zwany tak od pierwszych sześciu run: F – U – Þ – A – R – K → zobacz rycinę obok), liczący 24 znaki. Później alfabet runiczny zaczął się różnicować: w Norwegii i Szkocji używano Fuþarku z 16 lub 18 runami, natomiast w Anglii rozwinął się alfabet zwany Fuþorc w różnych odmianach, z 24, 28 lub nawet 31 runami. Zmiana nazwy wiąże się ze zmianą czwartej litery runicznej. Runami zapisywano głównie języki germańskie, choć odnaleziono kilka zapisów w łacinie. Przestano ich używać około roku 1000, poza jedynie Skandynawią, gdzie przetrwały jeszcze kilka wieków. Ale i tam wyparł je wreszcie alfabet łaciński.

Według zwolenników New Age runy są symbolami działającymi na zasadzie "promieniowania kształtów". Każdy symbol przywołuje subtelne energie ze świata ducha i z kosmosu. Według nich runy wywierają wpływ na podświadomość, aktywując siły psychiczne, które są ukryte pod progiem świadomości. Przez starożytnych używane były np. wyryte na łodziach bojowych czy mieczach podczas wojny, co miało zapewniać moc i ochronę. Współcześnie runy są używane przez niektóre osoby m.in. do kształtowania osobowości (tzn. wzmacniania pewnych cech adepta i eliminowania innych, jak lęk, strach itp.). Nie zostało to jednak w żaden sposób potwierdzone przez naukę.

Numerologia - czym się zajmuje?

Numerologia to prognozowanie z liczb, opierające się na przekonaniu, że numer przyporządkowany danemu obiektowi (numer domu, samochodu, telefonu, zakodowane pod postacią liczby imię, itp.) ma związek z jego losem. Numerologia uważana jest przez naukowców za pseudonaukę, nie mającą żadnych racjonalnych, ani eksperymentalnych podstaw.

Przedmiotem numerologii są nie tylko liczby, lecz również nazwy własne, które zamienia się na liczby poprzez ponumerowanie liter alfabetu, a następnie ich sumowanie. Numerologom nie przeszkadza to, że przyporządkowanie liczb literom jest całkowicie arbitralne. Co więcej ten sam wyraz zapisany w różnych językach lub alfabetach może dawać inny magiczny numer.

Według numerologów nic nie dzieje się przypadkowo, ani to, że ktoś urodził się w jakimś kraju, ani, że posiada takie a nie inne imiona i nazwiska, datę urodzenia itp. Według numerologii dusza człowieka wstępuje w ciało po to, aby się doskonalić. W ziemskim życiu każdy z nas przeżywa jakieś lekcje (czasem nawet dosyć drastyczne doświadczenia), z których płynie nauka. Numerologia pozwala właśnie poznać to - jakie lekcje nas czekają, a jakie mamy już za sobą.

Podstawową procedurą numerologii jest sumowanie cyfr danej liczby.

Np. aby ocenić, co przyniesie dany rok - sumuje się cyfry daty urodzenia, aż do uzyskania jednej cyfry, będącej "liczbą urodzenia" danej osoby: - np. osoba urodzona 21-08-1979 r.: 2+1 + 8 + 1+9+7+9 = 37 => 3+7 = 10 => 1+0 = 1 (taka osoba jest numerologiczną jedynką),

- następnie sumuje się cyfry zawarte w danym roku - np. 2006 = 2+0+0+6 = 8. Zatem rok 2006 dla numerologicznej jedynki ma wibrację: 1 + 8 (wibracja daty urodzenia plus wibracja roku)= 9.

Czyli rokowi temu odpowiada liczba 9.

Innym sposobem jest sumowanie cyfr przypisanych literom imienia i nazwiska. Więksi znawcy jeszcze oddzielają imię od nazwiska, albo samogłoski od spółgłosek.

* Literom A, Ą, J, S, Ś jest przypisana cyfra 1.
* Literom B, K, T jest przypisana cyfra 2.
* Literom C, Ć, L, Ł, U jest przypisana cyfra 3.
* Literom D, M, V, jest przypisana cyfra 4.
* Literom E, Ę, N, Ń, W jest przypisana cyfra 5.
* Literom F, O, Ó, X jest przypisana cyfra 6.
* Literom G, P, Y jest przypisana cyfra 7.
* Literom H, Q, Z, Ż, Ź jest przypisana cyfra 8.
* Literom I , R jest przypisana cyfra 9.

Według numerologii "liczba urodzenia" determinuje cechy osoby, i tak:

* 1 - to człowiek o cechach przywódczych, pionier przecierający innym szlaki, indywidualista, człowiek o silnej "wibracji", mocno zaznaczający swoją obecność, eksponujący swoje ego,
* 2 - to "dyplomata" mający świadomość dwóch obliczy świata, zainteresowany drugim człowiekiem, wrażliwy, kierujący się w życiu uczuciami,
* 3 - to człowiek ukierunkowany na osobiste spełnienie, o dużych talentach i możliwościach w każdej dziedzinie, we wszystkim co robi widać wolę działania, siłę, przedsiębiorczość oraz kreatywność. Ponieważ jednak jest zwykle osobą świecącą "światłem odbitym", to kiedy jest słabo ukierunkowana, zdeterminowana, trudno jej się odnaleźć,
* 4 - to logik osiągający najwięcej dzięki wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, bardzo odporny na stres związany z pracą,
* 5 - to osoba chętnie ucząca się nowych rzeczy, otwarta na nowinki, mająca dużą łatwość w zdobywaniu wiedzy, wielką zmysłowość oraz związaną z tym skłonność do używek,
* 6 - to osoba rodzinna, uważająca rodzinę za fundament swojego życia i mocno z nią związana. Jest zwykle kreatywna intelektualnie, ma łatwość odnajdywania się w przestrzeni i czasie, nie lubi stawiać sobie ograniczeń, jest bardzo uczuciowa,
* 7 - to osoba wrażliwa i introwertyczna, łatwo robiąca karierę zawodową, bardzo zainteresowana sprawami duchowymi. Zbyt silna siódemka powoduje nadmierne przywiązanie do materii,
* 8 - to twórca na dużą skalę, energia zmieniająca się w materię, osoba tworząca i działająca poprzez podświadomość, uparta i zdeterminowana w działaniu,
* 9 - to osoba opierająca swoje działanie na bezinteresownej miłości, posiadająca "wibrację" spełnienia, skazana na powodzenie, które często objawia się po 36, a na pewno po 45 roku życia.

Mandala - co to takiego?

Mandala (sans. मण्डल maṇḍala, koło, łuk; chiń mantuluo; kor. mandara; jap. mandara; wiet. Mạn-đà-la) - motyw artystyczny występujący głównie w sztuce buddyjskiej, gdzie jego tworzenie a następnie niszczenie jest uważane za rodzaj medytacji i ma duże znaczenie religijne.

Mandala buddyjska to harmonijne połączenie koła i kwadratu, gdzie koło jest symbolem nieba, transcendencji, zewnętrzności i nieskończoności, natomiast kwadrat przedstawia sferę wewnętrzności, tego co jest związane z człowiekiem i ziemią. Obie figury łączy punkt centralny, który jest zarówno początkiem jak i końcem całego układu. Istnieją różne rodzaje mandali. Są mandale oczyszczające, występują też mandale wzmacniające określone cechy lub poszczególne obszary ludzkiego życia. W najszerszym znaczeniu mandale są diagramami, które ukazują w jaki sposób chaos przybiera harmonijną formę. Najstarsze tego rodzaju wizerunki sięgają paleolitu[potrzebne źródło]. Daje się je także zauważyć na planie budowli starożytnego Egiptu, Babilonu czy Jawy[potrzebne źródło].
Przygotowanie mandali z piasku

Mandala przede wszystkim ma zastosowania do celów związanych z praktyką wadżrajany, gdzie najpełniejsze jej wykorzystanie jest w tantrach jogi najwyższej. Na widocznych obrazkach przedstawione są tylko schematy mandal w formie rzutów poziomych. Na podstawie danego schematu, jeżeli otrzymało się stosowną inicjację, wizualizuje się formę przestrzenną mandali, tak jakby znajdowało się w jej środku niczym w pałacu z otaczającym go terenem, a samemu przybiera się formę jidama, charakterystyczną dla tej określonej mandali. Należy zaznaczyć, że cała forma tego pałacu, terenu i jidama służy rozwojowi medytacyjnego skupienia w celu przygotowania do bardziej zaawansowanych praktyk tantrach jogi najwyższej, a same wizualizacje wykonuje się w zgodzie z teorią buddyjska, np. na temat "pustości" wszystkich przejawień zwanej Siunjata oraz ustnymi pouczeniami od odpowiednio wykwalifikowanego mistrza.

Zapisz się do mojej grupy

Grupy dyskusyjne
Zapisz się do ezoterycznie
E-mail:
Odwiedź tę grupę